«Έρωτας. Το πιο ιδιόρρυθμο συναίσθημα. Το συναίσθημα που μπορεί να είναι θεϊκό και ανιδιοτελές και συνάμα να μετατρέπεται σε συναίσθημα τοξικό, εθιστικό κι επώδυνο. Η εικόνα του θεού Έρωτα όπως τη βλέπουμε παντού μοιάζει με άγγελο βγαλμένο από βιβλικές ιστορίες. Ήρθε σε μας σαν έκπτωτος άγγελος, να μας ρίξει τα βέλη του που ήταν ποτισμένα με θεϊκή αγάπη και να εμπνεύσει το ανθρώπινο είδος, μπήκε στον πειρασμό όμως να δοκιμάσει κι ο ίδιος λίγη από την αγάπη αυτή, με αποτέλεσμα να πληγωθεί, να ποτίσει με δηλητήριο την καρδιά του και να κυριευτεί με τρέλα και πάθος τυφλό».
Μ’ αυτά τα λόγια ο Βραζιλιάνος εικαστικός Luis Felipe Camargo μάς χάρισε πριν ακριβώς ένα χρόνο το έργο του με θέμα τον έρωτα για το τεύχος που θα κυκλοφορούσε στις 14/2, ένα τεύχος που σύντομα βρέθηκε σε κάποιον κάδο ανακύκλωσης, εκεί όπου καταλήγουν άλλωστε όλοι οι έρωτες.
http://www.behance.net/fepefolio