από τους Technoxil
Πέρασαν σχεδόν 30 χρόνια από όταν κυκλοφόρησε η ταινία Scream και η πρώτη σκηνή με την Ντου Μπάριμορ να ετοιμάζει ποπ κορν στην πανέμορφη αμερικάνικη κουζίνα των προαστίων έχει μείνει χαραγμένη στη μνήμη μας.
Εμάς βέβαια για τους δικούς μας λόγους, καθώς η κουζίνα στην οποία διαδραματίζεται η σκηνή είναι μια από τις αγαπημένες μας.
Τα κρεμαστά ντουλάπια με τζάμι, που φιλοξενούνται σερβίτσια και βιβλία μαγειρικής τακτοποιημένα, η μεγάλη νησίδα στο κέντρο με τις κόκκινες λακαριστές καρέκλες και το σετ μαχαιριών τοποθετημένο στο κατάλληλο σημείο, δημιούργησαν την πιο ατμοσφαιρική σκηνή ταινίας τρόμου.
Εμείς φτιάχνουμε κουζίνες για να μαγειρεύτε, να απολαμβάνετε στιγμές χαλάρωσης με τους δικούς σας ανθρώπους, εσείς βέβαια είστε ελεύθεροι να τις χρησιμοποιήσετε όπως σας αρέσει…