Ώς γνωστόν, σε ότι αφορά το φαγητό, πρώτα χορταίνει το μάτι και μετά το στομάχι! Μάλλον με αυτό το σκεπτικό εργάστηκαν στο «Πέτρινο» στην περιοχή της Πυλαίας κι εκτός από όλες τις νοστιμιές που ετοιμάζουν στο χώρο τους, έφτιαξαν και κάτι σπέσιαλ: το τεράστιο μπιφτέκι τους με γέμιση από μπόλικο κίτρινο τυρί (=κασέρι για εμάς τους Βόρειους), το οποίο σερβίρεται σε ξύλινη βάση κοπής και είναι … χάρμα οφθαλμού!
Το επισκεφτήκαμε πρόσφατα και απολαύσαμε τα υπέροχα πιάτα του, μεταξύ αυτών το χοιρινό κότσι, παραδοσιακοί κολοκυθοκεφτέδες, μπουγιουρντί, αλλά και φρέσκα ψάρια και θαλασσινά.
Εκτός από το όμορφο εσωτερικό του, όταν ο καιρός είναι καλός, υπάρχει ένα όμορφο μπαλκόνι για να απολαύσεις το γεύμα και το κρασί σου!